hirdetés

5 szabály, amin kutyád biztonsága múlik nyár végén (is)

Király Barbara

2024. augusztus 14 - Képek: Getty Images Hungary

Nyár vége felé is jó elismételni néhány fontos előírást kedvenceink biztonsága érdekében.

hirdetés

Hogyan működtesd a légkondicionálót kedvenced mellett? Mit tegyél, és mit ne tegyél a nyár maradék részében és az év többi napján? 5 nyári szabály a kutya biztonsága érdekében.

5 nyári biztonsági előírás kutyád védelmében

1.) Használd jól a légkondicionálót

Vannak érvek és ellenérvek is azzal kapcsolatban, hogy jó-e, ha kedvencünk mellett légkondicionálót használunk. Egyesek szerint megbetegedhet tőle az állat, mások viszont esküsznek rá, hogy a kutyáknak is segít átvészelni a meleg napokat. Igazság mindkettőben van! A legfontosabb, hogy okosan használva valóban nagy segítség lehet a kutya hűtésében a nyári forróság idején. A kutyák nem tudnak izzadni úgy, mint az emberek, ezért fontos számukra a hűvösebb környezet. Azonban figyelj rá, hogy a nagyon hideg sem tesz jót kedvencednek, főleg, ha utána kimentek a forróságba.

Mi az ideális hőmérséklet? Az állatorvosok 23-24 fokot javasolnak, és kitétel az is, hogy a berendezés ne fújja közvetlenül az állatra (vagy emberre) a hideg levegőt. Ugyanez igaz a ventilátorra.

Fontos, hogy a hideg levegő ne közvetlenül a kutyát érje

2.) Legyen megfelelő a kedvenced bundája

Figyelj oda, hogy a napégés a kutyák számára is kockázatos. Ezenkívül fontos nyáron is a bunda megfelelő nyírása, ápolása. Ha kérdéseid vannak ezzel kapcsolatban, akkor érdemes szakember segítségét kérni, aki tudni fogja, hogy kutyádnak mi a megfelelő szőrápolás.

3.) Ütemezd a megfelelő napszakra a közös programokat

A kutyáknak nyáron ugyanúgy szüksége van a mentális stimulációra és a lemozgatásra, mint egyébként, de nagyon oda kell figyelned, hogy mikorra időzíted ezeket a kinti tevékenységeket. A nagyon meleg, párás levegő nem tesz jót az ebeknek. Könnyen hőgutát, hősokkot vagy napszúrást kaphatnak. A forró betonon való séta pedig komoly károkat tud okozni kedvenced mancsán. A legjobb, ha kora reggeli vagy az esti időpontot választasz a közös sétáknak és programoknak.

Ingyenes programok várnak a Városligetben szeptember 7-én

  • *kutyás bemutatók
  • *kutyafajták bemutatkozása
  • *falkaséták
  • *állatorvosi tanácsadás
  • *gyermekprogramok

A szakértők előadásaira és a szakmai konferenciára itt válthatsz jegyet

4.) Tartsd távol kedvencedet a veszélyes ételektől, italoktól

A nyár a grillezés időszaka. Nagyon jó program lehet az egész családnak, de mindenképpen úgy rendezkedjetek be a sütögetésre, hogy kutyád ne érje el a forró sütőt. A finom illatok hamar odavonzzák az ebet, és ha nem figyelsz, komoly égési sérüléseket szerezhet.

Ezenkívül a zsíros, fűszeres ételek nem tesznek jót az állatnak, emiatt ne oszd meg kedvenceddel a grillen készült ételeket. Az alkohol pedig kifejezetten tiltólistás a négylábúak számára. Figyelj kedvencedre, hogy a jó hangulatot ne rontsa el sérülés vagy rosszullét!

Az égési sérülések mellett a nem megfelelő falatok, valamint a szúrós nyársak is veszélyesek

5.) A tűzijáték nézése ne legyen közös program

Az augusztusi tűzijáték hagyomány hazánkban. Az országban rengeteg helyen lesznek látványos programzáró események, de a tűzijáték nem a kutyáknak való. Az ebeknek sokkal jobb a hallása, mint nekünk, ezért nekik egy ilyen program komoly traumákat is okozhat. Ami neked buli, az kedvencednek jelen esetben rettegés.

Kutyabarátok, készüljetek!

Jön a DOGZ, az év legnagyobb kutyás fesztiválja! Falkasétákkal, állatorvosi tanácsadással, kutyás bemutatókkal, kutya&gazdi fotózással és sok más ingyenes programmal várunk szeptember 7-én a Városligeti Nagyréten.

Add to Calendar

Váltsatok jegyet a DOGZ fesztivál színpad izgalmas előadásaira is!

biztonság nyári veszélyek védelem

Kapcsolódó cikkek

További cikkeink

A macskák is a kedvenceid?
Látogass el az Az én macskám oldalunkra is!