Így maradhat hosszú ideig egészséges a kutyád
2024. augusztus 29 - Képek forrása: Az Én Kutyám
2024. augusztus 29 - Képek forrása: Az Én Kutyám
Ha egy gazdinál a kutya valóban családtag, akkor mindent megtesz, hogy hosszú ideig egészséges és boldog legyen. Ehhez azonban az is fontos, hogy az évente kötelező és ajánlott oltások, vizsgálatok mellett azt is észrevegyük, ha kedvencünknek valamilyen egészségügyi problémája van.
A kutya és az ember kapcsolata folyamatosan változó formát ölt, manapság egyre fontosabb szerep jut kutyáinknak az életünkben. A DOGZ Podcast következő epizódjában arra kerestük a választ, hogyan maradhat sokáig egészséges a kutya, milyen rendszeresen és milyen tünetek megjelenésekor érdemes állatorvoshoz vinni kedvencünket.
Az alapvető egészségügyi teendők mellett a tipikus, és a kevésbé felismerhető, ám gyakran előforduló kutyabetegségeket is számba vettük. Szóba kerültek azok a problémák is, amelyek egyes kutyafajtákat gyakrabban érintenek. Miért alakult ki a tacskóbénulás, hogyan vált diszpláziássá a németjuhászok nagy része, vagy mi az oka annak, hogy a Cavalier King Charles spánielek szinte mindegyike szívbeteg?
A szakértők előadásaira és a szakmai konferenciára itt válthatsz jegyet
Lapunk újságírója, Gerhát Petra és vendégei
arról is beszéltek, hogyan változtak a tenyésztési trendek, és miként alakították a kutyák egészségét az elmúlt másfél évszázad során véletlenül a küllemtenyésztéssel. Kiderül az is, hogy vajon valóban egészségesebbek-e a keverék kutyák, és hogy a genetika tényleg irányítható-e.
A podcastot megnézheted itt:
Vagy meg is hallgathatod:
Számtalanszor okozhatnak a betegségek viselkedésproblémát, hiszen a kutyák elsődleges kommunikációs eszközei sokkal szűkebbek, mint az embereké. A mindennapos furcsaságok, evés- vagy ivászavarok, bepisilés, felevés hátterében könnyen kezelhető betegségek is meghúzódhatnak. A podcast során kiderül, hogy miként veszik észre azt a kutyakiképzők, hogy vajon egészségügyi, vagy nevelésbeli forrása lehet a bajoknak. Megtudhatjuk azt is, milyen gyakran érdemes állatorvoshoz menni a különféle korú, illetve fajtájú kutyákkal, miként változik ez az évek során, és milyen alapvető vizsgálatokat kell ahhoz elvégezni, hogy hosszú távon is egészségben és boldogságban élhessünk négylábú kedvenceinkkel.
Sok esetben ruházzuk fel kedvenceinket egyértelműen emberi tulajdonságokkal. A kutyák azonban állatok, ennek megfelelő szükségletekkel. Hogy ezeket képesek legyünk kielégíteni, ahhoz bizony tudatosítanunk kell magunkban azt, hogy ők állatok, és azt is, hogy a környezetüket miként befolyásoltuk mi, emberek. Hogy miként hat a környezeti stressz rájuk, és ennek ellenére mit tehetünk annak érdekében, hogy kutyaként élhessen az emberek között egy kutya? Hallgasd meg a podcastot, és kiderül!
Vendégeinkkel találkozhatsz szeptember 7-én a DOGZ Fesztivál és Konferencián, ahol előadásaikat is meghallgathatod.
Jön a DOGZ, az év legnagyobb kutyás fesztiválja! Falkasétákkal, állatorvosi tanácsadással, kutyás bemutatókkal, kutya&gazdi fotózással és sok más ingyenes programmal várunk szeptember 7-én a Városligeti Nagyréten.
Váltsatok jegyet a DOGZ fesztivál színpad izgalmas előadásaira is!
Kövess minket!
facebook instagram youtube spotifyKapcsolódó cikkek