7 kutyafajta, amelyek nem jönnek ki jól a macskákkal
2024. szeptember 1 - Képek: Getty Images Hungary
2024. szeptember 1 - Képek: Getty Images Hungary
Vannak fajták, amelyek jól elvannak a cicákkal, azonban összeszedtünk 7 kutyafajtát, amelyek nem jönnek ki jól a macskákkal.
Ha a kutya vagy macska kérdésre a válaszod, hogy mindkettő, akkor érdemes tudnod, hogy melyik fajták azok, amelyek nem kedvelik a cicákat. Természetesen vannak kivételek, és egészen más, ha együtt nőnek fel a cicával, vagy ha a kutya már felnőttként találkozik vele. Sok múlik azon is, hogy van szocializálva a két állat kölyökként, mennyire szokott hozzá egy kutya a cicák jelenlétéhez, de egyes kutyafajták nehezebben viselik, ha doromboló bundással kell osztozniuk az élettéren. Összegyűjtöttünk 7 kutyafajtát, amelyek nem jönnek ki jól a macskákkal. Nézzük, melyek ezek.
Kezdjünk is egy magyar ebbel. A magyar agár az egyik legkevésbé ismert itthoni fajta, pedig sokkal több figyelmet érdemelne. Remek kirándulópartner, és igazán jó választás családi kutyának gyerekek mellé. Fontos a megfelelő lemozgatása. Igazán kiváló sportkutya, aki elegáns megjelenést kölcsönöz gazdájának. A macskákat nem kedveli, a legjobban akkor érzi magát, ha egyedül lehet a család szeme fénye.
A whippetet eredetileg kis zsákmányok, például nyulak üldözésére és vadászatára használták. Kedves és szelíd fajta, azonban ösztönei miatt hamar vadászni kezd. Emiatt nem érdemes együtt tartani egy macskával, mert hamar üldözési köröket láthatsz a lakásban. Fontos tudni náluk, hogy a heves vadászösztön miatt nem ajánlják a szakértők, hogy póráz nélkül sétáltassa a gazdi.
Sok terrierfajtát kifejezetten kártevők irtására, vadászatára tenyésztettek. Egy gyorsan mozgó macska kiválthatja ezeket a ragadozóösztönöket az ausztrál terrierekből. Szeretik, ha mindig a gazdi közelében lehetnek, és nagyon nehezen viselik a magányt, de szerencsére igen szívós és kitartó fajta, így bármilyen program ideális lehet számára.
A Jack Russel terrierek remekül elszórakoztatják a családot. Igazi családi ebek, akik minden pillanatban a középpontban szeretnének lenni. Nagy a mozgásigényük, ami ha le van mozgatva, a legjobb társak lehetnek. Szeretnek a gazdi közelében lenni, viszont nem viselik jól, ha egy másik állat elvonja róluk a figyelmet.
A majompincsek technikailag nem terrierek, de úgy tenyésztették őket, hogy hozzájuk hasonlóan működjenek. Ennek a fajtának a feladata a patkányok és más kártevők kiirtása volt az 1600-as évek Németországában. Emiatt a majompincsek általában nem jönnek ki jól az olyan háziállatokkal, mint a hörcsögök, görények vagy macskák. Más kutyákkal azonban nagyon jó társak lehetnek.
A boxerek marcona kinézetük ellenére igazán kedves, gyermeklelkű állatok. Nagyon játékosak, igazán kedvelik a családi kirándulásokat vagy nagy sétákat. Nagyon okosak, így érdemes tanítani őket. A macskákat azonban nem túlságosan kedvelik, egy kutya baráttal vagy gyerekkel sokkal jobban kijönnek.
Az azawakh egy magas és gyors vadászkutya. Nem túlságosan barátkozós fajta. Idegenekkel szemben sokkal inkább tartózkodó, nem dobja hanyatt magát néhány pocaksimiért, méltóságteljes és kimért ilyenkor viselkedése. Időben el kell kezdeni szocializálásukat, de azt el kell fogadni, hogy számára a macskák inkább prédaállatok, mint barátok.
Ahogy említettük is, ahhoz, hogy egy gazdinál a kutya és a macska jóban legyenek, nagyon fontos a szocializáció és az, hogy milyen életkorban került össze a két állat. Persze kivételek mindig akadnak, de a fenti fajták esetében jó, ha számítunk rá, hogy egy felnőtt kutyus reakciója egy idegen macska láttán valószínűleg nem a barátkozás lesz.
Arról, hogy hogyan lehet mégis harmonikus a kapcsolat kutya és macska között, ebben a korábbi cikkünkben írtunk.
A szakértők előadásaira és a szakmai konferenciára itt válthatsz jegyet
Kövess minket!
facebook instagram youtube spotifyKapcsolódó cikkek