hirdetés

Ezért (is) fontos, hogy időben kividd a kutyát sétálni

Mádi-Krezinger Cintia

2024. április 25 - Képek: Az Én Kutyám

Súlyos következményekkel járhat, ha rendszertelen életet éltek.

hirdetés

A kedvenceink számára a séták a szükséges testmozgás mellett a dolguk elvégzésére is szolgálnak. Sok gazdi azonban hajlamos megfeledkezni erről, és úgy gondolja, hogy a napi többszöri séta ütemezésekor csak azt szükséges figyelembe venni, hogy meglegyen a napi kvóta. Azonban számos hátulütője lehet annak, ha nincs rendszer abban, mikor viszed a kutyát sétálni – mutatjuk, melyek ezek.

A rendszertelen séta következtében a kutya ingerülten viselkedhet, ha végre kijut a négy fal közül

A rutin fontossága

Többször is írtunk már arról különböző témák kapcsán, hogy a kutyák életében mennyire fontos a napi rutin. A következetesség biztosítja számukra a stabilitás és a biztonság érzését, ami elengedhetetlen ahhoz, hogy kiegyensúlyozott és boldog életet élhessenek. Emellett a struktúra segít nekik megfelelően alkalmazkodni környezetükhöz, amelynek köszönhetően harmonikus kapcsolatot tudnak kialakítani a családjukkal. Az ebek olvasatában ugyanis a rutin a szeretet és törődés kifejezőeszköze. Ha várja, hogy induljatok az esti sétára, mert szegény már majd’ összepisili magát, de a várt időpontban nem kerül elő a póráz, az állat elkezd stresszelni. Nem a világ vége, ha egyszer-egyszer csúszás történik, de hosszú távon szorongás alakulhat ki a kutyában, ha sosem tudja, mikor mehet végre vécézni.

Tudj meg mindent hamarabb a kutyás élet szakértőitől! Az én kutyám YouTube-csatornájának előfizetőjeként már szerdánként meghallgathatod a DOGZ Podcast legfrissebb epizódjait.

Ideges kutya = ideges gazdi

Ha nem viszed ki időben a kutyát sétálni, fennáll a veszélye, hogy az állat ingerült lesz, mire végre elindultok. Ez teljesen érthető, hiszen nekünk, embereknek is igen nehéz pillanatokat tud okozni, ha vécéznünk kell, de nem tudunk elmenni. A kedvencünk ráadásul amiatt is stresszel, hogy nehogy otthoni baleset történjen, ami miatt esetleg leszidják.

A további problémák elkerülése érdekében fontos, hogy a séta mindig nyugodt hangulatban induljon

A séta már a lakásban elkezdődik, és nagyon fontos, hogy mind a kutya, mind a gazdi nyugodt érzelmi állapotban induljon útnak. Ez azonban szinte lehetetlenség, ha szegény eb alig várja, hogy végre kijusson a házból, hogy könnyíthessen magán. Húzni fogja a pórázt, akár idegesen vakkanthat is, hogy sürgessen. Ez a zaklatott lelkiállapot pedig kihatással lesz a gazdira is, aki veszekszik, hogy ne rohanjon, ne ugassa végig a lépcsőházat. Egy így induló séta pedig minden, csak nem pihentető, boldog, közös kutya-gazdi program.

Egészségügyi kockázatok

Fontos még megjegyezni, hogy a rendszertelen séták akár betegségek kialakulásához is vezethetnek. Felelős gazdiként nagyon fontos, hogy biztosítsuk a kedvencünknek lehetőséget arra, hogy szükséges időközönként elvégezhesse a dolgát, máskülönben olyan gondok üthetik fel a fejüket, mint a húgyúti vagy emésztési problémák.

Bár fajtánként és egyedenként eltérő lehet, hogy melyik kutyának milyen időközönként van szüksége a sétára, alapvetően elmondható, hogy a napi minimum háromszori séta minden fajta esetében nélkülözhetetlen. Ide kattintva további hasznos tudnivalókat olvashatsz arról, miért nem szabad egyetlen sétát sem kihagynod.

kutya sétáltatása kutya vizelet visszatartás napi rutin rutin

Kapcsolódó cikkek

További cikkeink